הוצאת אזרחות גרמנית: שאלות ותשובות נפוצות

0 +

לקוחות מרוצים

יש לכם שאלה ?

אנחנו כאן עם כל התשובות

ריכזנו עבורכם תשובות לשאלות הנפוצות ביותר אשר עולות בקרב מתעניינים בקבלת האזרחות הגרמנית והדרכון הגרמני:

אתם כמובן מוזמנים לפנות אלינו באמצעות השארת פרטים או להתקשר אלינו אם יש לכם שאלות נוספות ותרצו לערוך בירור זכאות ולקבל מידע נוסף על התהליך, ללא כל תמורה או התחייבות

ע"פ תיקון החוק שעבר לאחרונה בגרמניה ניתן כמעט להבטיח אזרחות גרמנית לכל צאצא למי שחיי בגרמניה עד שנת עזיבתו את גרמניה אם פלסטין או ארץ אחרת, ולא קיבל על עצמו אזרחות של מדינה אחרת עד לשנת 1941, יכול לבקש עבורו ועבור צאצאיו את האזרחות הגרמנית.

נשים אשר נשאו לגבר שאינו גרמני לפני 1941, ואו מי שקיבל על עצמו אזרחות נוספת עד לשנת 1941, כל אלו עד לתיקון חוק האזרחות לא היו זכאים לאזרחות הגרמנית., וכיום עם בחוק החדש, יכולים גם כן לבקש את הדרכון הגרמני.

לוחות הזמנים מתחלקים שנים:

חלק א: בחינת זכאות, מחקר היסטורי, איתור מסמכים, הכנת תיק הבקשה כשישה חודשים לערך

חלק ב: הגשת התיק בגרמניה והמתנה לתשובה: שנתיים (נכון לשנת 2023 הזמן המתואר מתייחס למינימום המתנה)

לאחר סיום תהליך האזרחות ועד קבלת דרכון: תלוי בזמינות התורים לקונסוליה הגרמנית בישראל

מגרמניה מקבלים עדכון באחד מהמקרים הבאים:

  1. קיימת הערה כלשהי בתיק, זה יכול להיות מסמך חסר, זה יכול להיות תרגום שאינו מספיק ברור, צילום לא ברור או כל דבר אחר.
  2. כאשר מסתיים התהליך

*בכל מקרה אחר במשך התהליך אין אפשרות לקבל תשובה מגרמניה בנוגע להתקדמות התיק

נכון ליום כתיבת שורות אלה (2023), החוק הגרמני אינו מאפשר העברת אזרחות בנישואים.

מאחר ויש להראות זהות בין המסמכים השונים ולהראות את הקשר המשפחתי בין הזכאים השונים, בכל מקרה של שינוי שם, יש לצרף תיעוד לשינוי והדבר פשוט ביותר- באמצעות ״תעודה המעידה על שינוי שם״ אותה מנפיקה רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים ובמקרה הצורך, במקרים מורכבים יותר, אם כתוצאה מטעויות רישום ו/או אימוצים ו/או אחרים- קיימת אפשרות לפנות לערכאות המשפטיות, בבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני (כל מקרה לגופו)

רשימת המסמכים הדרושים כוללת בעיקר מסמכי תיעוד רשמיים של מדינת-ישראל כגון: תעודת לידה (לילידי ישראל), תמצית רישום אוכלוסין, תעודה המעידה על שינוי שם (במקרה הצורך), תעודה המעידה על אזרחות ישראלית, תעודת נישואין/תעודת גירושין, ״תעודת יושר״ ומסמכים נוספים לפי העניין. בנוסף לכל אלו, משרדנו מבצע איסוף מסמכים עבור אישור התהליך ממדינות רבות ביניהן גם גרמניה, רומניה, בולגריה, ומדינות ברית המועצות לשעבר, הארכיונים בישראל.

התשובה הקצרה היא כן, קיימת זכאות גם כאשר בן המשפחה המזכה כבר אינו בן החיים.

לא. אנחנו עושים את כל התהליך עבורכם ישירות בגרמניה ולכן אינכם נדרשים לטוס לשם על-מנת לקבל את האזרחות והדרכון. במקרים מסוימים, כל שתדרשו לעשות, לפי הנהלים הגרמנים, הוא להגיע לקונסוליה הגרמנית בישראל פעם אחת או פעמיים במהלך כל התהליך. יחד עם זאת, ישנם מצבים בו עדיף למבק האזרחות לטוס לגרמניה לצורך זירוז הליכים.

לא! אבל! אחרי שנים של ניסיון, של למידה מתמדת ושל מציאת פתרונות לכל כך הרבה סוגיות, שאלות ומכשולים בירוקרטיים - הגענו למצב שבו הקבוצה, על אנשי המקצוע שלה, יכולים לקבוע, על בסיס נתונים בסיסיים בלבד ועוד בטרם תחילת הליך רשמית, האם קיימת זכאות והסיכויים לקבלת האזרחות והדרכון הגרמנים בסוף התהליך ולכן, אנו ניקח לטיפולנו רק תיקים בהם אנו סמוכים ובטוחים כי התוצאה תהיה קבלת האזרחות ודרכון, אחרת, אנו חוטאים לאני מאמין שלנו. יתרה מזאת, במקרים בהם לקחנו תחת טיפולנו תיק ונמצא במהלך התהליך, מטעמים התלויים בנו, כי קבלת האזרחות לא תהיה אפשרית - כי אז אנו מתחייבים להעניק החזר כספי, כמצוין בהסכם ההתקשרות בין הצדדים.

ממש לא! כחלק מאמנת השירות שלנו, מהסכם ההתקשרות ההדדי ומרצון להבטיח ודאות וביטחון ללקוחות שלנו, אנו מבקשים כי התמורה בגין התהליך תשולם לפי קצב התקדמות התהליך, לרוב ב- 3 פעימות ובמספר תשלומים לנוחות הלקוחות, כאשר הפעימה האחרונה והגבוהה יותר מבחינת התמורה, משולמת רק בסוף ההליך, לאחר קבלת אישור האזרחות.

האזרחות הגרמנית שלך נמצאת במרחק קליק אחד

לבדיקת זכאות ללא עלות
או התחייבות לחצו כאן

שאלות
ותשובות

כל מה שרצית לדעת
על אזרחות גרמנית ויותר

4 השלבים
להוצאת אזרחות

כל הפרטים
על איך עובד התהליך

אודות ES ISRAEL

ES ISRAEL - הדרך המובטחת שלכם לדרכון אירופאי

ממשרדנו המרכזי בתל-אביב, מרחק פסיעה מתחנת רכבת-מרכז ומצירי התחבורה הראשיים, באווירה נעימה ואישית- הקבוצה והצוות הישראלי מנהלים רשת מקצועית, מתוחכמת וייחודית של נותני שירות ובעלי-מקצוע מומחים ומובילים בתחומם באירופה ובישראל. 
זה שנים שאנו מספקים שירותי-קצה (High-end) יחודיים ללקוחותינו, הבוחרים באיכות ובשירות מותאם אישית על-פני כמות ופשטות, על החשיבות הרבה שבבחירה שכזו.  

על-אף היותנו ״קבוצה״ המפעילה מספר רב של שירותים, אנו מגדירים עצמנו ופועלים כעסק משפחתי אשר רואה בלקוחות העבר ובלקוחות הקיימים כמשרד יחסי-הציבור הטוב ביותר שלנו, באמצעותם אנו שמחים לצרף לקוחות חדשים על משקל ״מפה לאוזן״ יעידו על כך מאות הביקורות שצברנו בשנים האחרונות.

אנו מקפידים הקפדה יתרה על איכות השירות ועל זמינותנו האישית לכל לקוח ולקוח, מתוך אמונה כי כל לקוח, כמו כל אדם, הוא עולם ומלואו, צרכיו הם אישיים ויחודיים ולא גנריים ועל כן- ההתייחסות צריכה וחייבת להיות תואמת. 

עידכונים בזמן אמת

מעדכנים אתכם בזמן אמת בכל שלב בתהליך

צוות מקצועי ומנוסה

מתמחים בהפקת אזרחות גרמנית

0 +

שנים בהפקת וליווי תהליכי אזרחויות אירופאיות לצאצאים הזכאים.

קבוצת ES ISRAEL

מומחים לאזרחות אירופאית

צוות המשרד שלנו כולל את כל הגורמים הדרושים ללוות אתכם בכל שלבי התהליך - מהמפגש הראשוני ועד לדרכון הגרמני שלכם

רוצה לברר פרטים נוספים אודות זכאותך?

100% הצלחה!

Hidden
Hidden
Hidden
דילוג לתוכן